İ Burak OğuzKurucu & Bağımsız Denetçi

burak-oguz
deneyim
  • Nokta Mali Müşavirlik
  • Independent Auditing Co.,Ltd.
eğitim
  • Yüksek Lisans Programı: Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Ana Bilim Dalı, Mali Hukuk Bölümü
  • Doktora: Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye (devam ediyor)

İlköğrenimini Urla “İskele İlkokulu’nda”, Orta ve Lise öğrenimini “Urla Lisesi’nde” başarıyla tamamladı.Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünden, 1997 yılında başarıyla mezun oldu.İş hayatına, özel şirketlerde vergi, muhasebe ve finans alanlarında çalışarak devam etti. Özellikle, yabancı sermayeli şirketlerin muhasebe ve finans departmanlarında görev alarak bu alanda kendini geliştiren Burak OĞUZ, 2003 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını alarak, serbest iş hayatına atıldı.

Eğitimin sürekliliğine olan inancıyla, pek çok mesleki eğitim ve dil kursuna katıldı.Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Ana Bilim Dalı, Mali Hukuk Bölümünde başlamış olduğu Yüksek Lisans programını 2010 yılında başarıyla tamamladı.2011 Yılında aynı üniversitede Maliye Bölümünde Doktorasına başladı.

2003 yılında başladığı serbest iş hayatına, 2006 yılında kendi kurmuş olduğu Nokta Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik Ltd. Şti. unvanlı şirketiyle devam etmektedir. Özellikle yabancı sermaye yatırımları, serbest bölgeler, vergi, finans ve muhasebe konularında uzman olan Burak OĞUZ, kısa süre içinde Amerika’dan Güney Kore’ye, Hindistan’dan Norveç’e kadar uzanan birçok yabancı yatırımcıya, şirket satın almaları, şirket birleşmeleri, vergi, finans ve muhasebe alanlarında hizmet verir konuma geldi.
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında, Avrupa Birliği Uyum Projeleri Komitesi ve Muhasebe Standartları Komitelerinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Burak OĞUZ, İzmir Adliyesi Ticaret Mahkemelerinde, Ticaret Hukuku, Muhasebe ve Vergi alanlarında uzman bilirkişi olarak görev almaktadır. Ayrıca, özel mesleki kurslarda, vergi ve finans alanlarında eğitimler vermekte, çeşitli bölgesel ve yerel gazetelerde, mesleki internet sitelerinde, ekonomi, hukuk, vergi ve siyaset alanlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.
İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Fransızca ve İtalyanca bilen Burak OĞUZ, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Son yazılar

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Zamanınızı daha efektif kullanmak için varız! Bizimle iletişim kurarak tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.